Dostawa już od: 9.50 zł
Do darmowej wysyłki brakuje: 299.00
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Producenci
Nowości w sklepie
Szumiś LEON Czujnik snu Szumiący Miś
Szumiś LEON Czujnik snu Szumiący Miś
199,00 zł
szt.
Szumiś MINI Szumiący miś
Szumiś MINI Szumiący miś
89,00 zł
szt.
Szumiś LENA Czujnik snu Szumiący Miś
Szumiś LENA Czujnik snu Szumiący Miś
199,00 zł
szt.

Gorący ziemniak JUNIOR

Dostępność: dostępny na zamówienie
Cena: 45,99 zł 45.99
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

ALEXANDER Gra rodzinna Gorący Ziemniak

Wersja JUNIOR - dla dzieci i młodzieży
Gra przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku

 

Kto z Was potrafi najszybciej myśleć pod presją czasu? Przygotujcie się, bo zaraz to sprawdzicie. W tej grze masz tylko kilka chwil, by wymyślić odpowiedź na pytanie i rzucić Gorącego Ziemniaka przeciwnikowi. Pozbądź się Ziemniaka zanim upłynie czas i się sparzysz. Odpowiadaj szybko, rzucaj celnie, łap dokładnie i nie spadnij na sam dół planszy. Zamiast bączka można pobrać aplikację mobilną, która będzie odliczała czas

Zawartość pudełka:

 • Plansza
 • Gorący Ziemniak pluszowy
 • 165 kart pytań (660 pytań)
 • 8 pionków
 • Bączek
 • Instrukcja

JAK GRAĆ:

PRZYGOTOWANIE DO GRY:

 1. Rozłóż planszę i połóż ją na stabilnej płaskiej powierzchni, np. stole.
 2. Karty Pytań potasuj i ułóż w stos obok planszy. Połóż obok nich Gorącego Ziemniaka, czyli dołączoną do zestawu kulkę.
 3. Wybierzcie pionki i ustawcie je na polu „Start”.
 4. Złóż z dwóch elementów bączka: wsuń kołeczek w otwór w tarczy tak, by z łatwością móc zakręcić rekwizytem. Połóż go obok planszy. Zamiast bączka możesz użyć specjalnej, bezpłatnej aplikacji multimedialnej, pobranej za pomocą jednego z kodów QR, umieszczonych w instrukcji oraz na opakowaniu gry. Można ją również znaleźć wpisując w wyszukiwarkę sklepu Google Play lub App Store hasło „Gorący Ziemniak”. Urządzenie z włączoną aplikacją połóż obok planszy, w miejscu dostępnym dla wszystkich graczy.

PRZEBIEG GRY:

Grę rozpoczyna najniższy z graczy, biorąc do ręki Ziemniaka. Osoba siedząca po jego prawej stronie bierze pierwszą z góry kartę i czyta na głos jedno z pytań z jej spodu. Następnie energicznie kręci bączkiem lub uruchamia aplikację (należy wcisnąć przycisk „Start”). Ten, kto trzyma Ziemniaka musi udzielić odpowiedzi na zadane pytanie, a następnie rzucić go kolejnej osobie. Ruch każdego gracza kończy się po udzieleniu odpowiedzi i podaniu Ziemniaka nawet, jeżeli kolejny uczestnik nie zdążył złapać rekwizytu. Gracze przekazują sobie kolejno Ziemniaka zgodnie z ruchem wskazówek zegara i udzielają odpowiedzi na to samo pytanie aż do momentu upłynięcia czasu. Odpowiedzi, jakich udzielają, nie mogą się powtarzać. Runda trwa do momentu zatrzymania kręcącego się bączka lub usłyszenia sygnału dźwiękowego z aplikacji. Osoba, która będzie w tym momencie w posiadaniu Ziemniaka lub go nie złapała, właśnie się sparzy- ła. Musi przesunąć swój pionek o jedno pole bliżej grilla. W następnej rundzie osoba, która właśnie się sparzyła, jako pierwsza odpowiada na pytanie, a czyta je osoba po jej prawej stronie. Gracze mogą kwestionować udzieloną właśnie odpowiedź, jeżeli uznają ją za nielogiczną albo niepoprawną. Muszą jednak zgłosić to od razu, zanim zacznie odpowiadać kolejna osoba, inaczej zgłoszenie się nie liczy. Po wytknięciu błędu Ziemniak wraca do uczestnika, który się pomylił i gracz ten musi wymyślić nową odpowiedź lub poprosić o głosowanie (patrz akapit „Głosowanie”). Jako urozmaicenie rozgrywki można wprowadzić zasadę, że osoba odpowiadająca rzuca Ziemniaka losowo wybranemu graczowi, a nie graczowi po swojej lewej stronie.

GŁOSOWANIE:

Opcja głosowania nie jest używana w rozgrywce dla dwóch graczy. Jeżeli gracz nie zgadza się z opinią, że udzielił błędnej odpowiedzi, wtedy przyjmuje wracającego do niego Ziemniaka i woła „Głosowanie!”. Gracze, którzy uważają, że dana odpowiedź była dobra podnoszą rękę do góry. Głos osoby wołającej nie liczy się do wyniku, chyba że wśród głosujących mamy remis - wtedy jest głosem rozstrzygającym na własną korzyść.

Jeżeli głosowanie zakończyło się przed upłynięciem czasu: a) gdy gracze zadecydują, że odpowiedź była prawidłowa, wtedy Ziemniak przechodzi do nastepnego gracza w kolejce i runda toczy się dalej, b) gdy gracze zadecydują, że odpowiedź była nieprawidłowa, wtedy gracz, który prosił o głosowanie musi podać nową odpowiedź i dopiero wówczas runda toczy się dalej.

Jeżeli głosowanie zakończyło się po upłynięciu czasu:

 • a) gdy gracze zadecydują, że odpowiedź była prawidłowa, osoba, która ją zakwestionowała musi przesunąć swój pionek na pole bliżej grilla,
 • b) gdy gracze zadecydują, że odpowiedź była błędna, to osoba, która ją podała musi przesunąć swój pionek na pole bliżej grilla.

KONIEC GRY:

Koniec gry może nastąpić w jednym z dwóch przypadków (do ustalenia przez graczy):

 • Do pierwszego przegranego, czyli do momentu, w którym jeden z graczy spadnie na pole z napisem „Spalony”.
 • Przetrwanie. Kto zostanie na planszy jako ostatni? Gra toczy się dopóki z planszy nie spadną wszystkie pionki z wyjątkiem jednego.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl